درباره من

سلام دوست من. پویا دخیلی هستم. یه چپ دست متولد 1367 هستم. اولین باری پام به کلاسهای زبان انگلیسی باز شد سال 81 بود. اون زمان هیچ ایده ای نداشتم دارم چه کار میکنم یا انگلیسی به چه دردی میخوره. فقط یادمه پدر و مادرم گفتن باید بری. خدا خیرشون بده. سال 1384 بود که در موسسه علوم و فنون کیش زبان آموز بودم. یکی از معلمام ازم پرسید می خوای معلم انگلیسی بشی. من هم چون آدم درون گرایی بودم و از ایستادن جلوی جمع می ترسیدم جواب دادم NO

داستان پویا دخیلی

. سال 1385 در دانشگاه شهید باهنر در رشته زبان و ادبیات انگلیسی قبول شدم. همزمان موسسه کیش به دنبال مدرس بود و من هم امتحان دادم. برای تدریس کودکان انتخاب شدم و کارم رو شروع کردم. تدریس بزرگسال رو بیشتر می خواستم به همین دلیل پنج بار در امتحان تافل PBT شرکت کردم تا بالاخره نمره 610 رو گرفتم. برای تدریس بزرگسال نیاز به نمره 560 بود.

سال 1388 تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد گرفتم. می خواستم ادبیات انگلیسی رو ادامه بدم. خیلیا بهم گفتن نمیشه و نمی تونی. گوشم بدهکار نبود. برای رسیدن به هدفم دو سال درس خوندم. از روزی 15 دقیقه شروع کردم. چند ماه آخر راحت روزی 14 ساعت درس می خوندم. نتیجه اش قبولی در دانشگاه شهید بهشتی تهران با رتبه 12 کشوری بود. سال 1390 ارشدم رو شروع کردم. تازه فهمیدم چقدر هنوز باید یاد بگیرم. یه جورایی تدریس رو کمتر انجام دادم. روزی نزدیک به 10 ساعت مشغول خواندن ادبیات انگلیسی بودم تا از پس تکالیف و واحدها بربیام.

سال دوم ارشد تدریس رو جدی تر در جهاد دانشگاهی شهید بهشتی ادامه دادم. همزمان کار روی پایان نامه ام رو شروع کردم. 158 صفحه رو نوشتم و اولین نفر در کلاس خودم دفاع کردم. 20 دقیقه ارائه و 40 دقیقه دفاع. نمره 19 رو گرفتم. بعد از ارشد هم رفتم سربازی که خدا رو شکر در کنارش تونستم تدریس رو هم داشته باشم. سال 96 وارد یه شرکت خارجی،  Olam، شدم و تجربه ارزشمند کار کردن در کنار افراد خارجی رو پیدا کردم. سخت بود اما مهارت انگلیسیم خیلی بهم کمک کرد. در کنارش تدریس رو کنار نگذاشتم. سال 97 به علت تحریمها Olam از ایران رفت. در طی این سالها در موسسات زیادی در کرمان و تهران به افراد زیادی انگلیسی آموزش دادم. خدا رو شکر که هنوز هم در این مسیر هستم.

هدف پویا دخیلی

همیشه دغدغه ی من این بوده است که به زبان آموزان کمک کنم مسیر فراگیری زبان انگلیسی را اصولی تر و سریعتر و با اعتماد به نفس طی کنن. در این راستا با تلفیق تاثیرگذارترین رویکرد ها و روش های تدریس زبان انگلیسی توانسته ام افراد زیادی را نه تنها به یادگیری زبان علاقمند سازم بلکه در رسیدن به رویاهاشون بهشون کمک کنم. با من در این مسیر همراه باش تا بتونیم زبان انگلیسی را در سریع ترین زمان ممکن و اصولی ترین حالت ممکن فرا بگیریم .